Søndags-brunch på Tuskær
9., 16., 23 og 30. marts kl 10-14 – booking nødvendig
🥐 Brunch lige ved havet er det nye! 🌊☀️
Vores strande i Fjaltring kan bare noget! Det er ualmindeligt smukt, når solen skinner, og vinden! Den rusker liv i vores kroppe!
Og efter en formiddagsdukkert i det iskolde blå 🌊 nyder vi en lækker, sund og farverig brunch i Fjaltring. 🍳🍋🟩🍇🥐🥔
Ja – vi skal i hvert fald til at begynde med det sidstnævnte nu i Mars! 🥳😅
Sanne Lundblad har nemlig fået lov til at lege med i køkkenet på Tuskær de sidste fire søndage i marts, med start allerede den 9/3 – og det fejrer vi med søndagsbrunch lige ved havet! 🥳🥐
Så når I er stået op, har fået tøj på og kan mærke, at det begynder at være tid til noget lækkert – så kig ind til os og få varmen på Tuskær! ☕️
I nyder en lækker og farverig brunch en gang mellem kl. 10-14. Måske afsluttes det hele med en kop varmt og en nybagt, ægte svensk kanelsnegl – bare for at sætte guldkant på en ellers almindelig vintersøndag.
Book dit bord på tlf. 60210413
Del gerne med alle dine sultne venner! 😊